ROZHOVOR: Výhody a nevýhody práce letušky

Život letušky vypadá jako život snů – cestování, poznávání nových míst, lidí, krásná uniforma, dokonalý úsměv. Jenže zdání klame a hodně lidí si neuvědomuje náročnost této práce.

Neuvědomují si, že posádka musí čelit nedostatku spánku, pásmové nemoci, fyzicky náročné práci, kontaktu s lidmi všech národností a spoustě dalším výzvám.

(O tom, mimo jiné, píšu i ve článku Proč jsem dala výpověď v Emirates?)

 

Abych vám život letušky lépe přiblížila, natočila jsem pro vás rozhovor se svou kamarádkou a bývalou kolegyní – letuškou Lubicou. Zaměřujeme se v něm zejména na výhody a nevýhody práce letušky, které je důležité znát než začnete práci vykonávat.

V rozhovoru se dozvíte:

 • Jaká jsou negativa této práce
 • Co je naopak na této práci skvělé, co vám práce přinese
 • Zda je tato práce pro vás
 • Jaká národnost neumí používat toaletu 🙂
 • A mnoho dalšího…

Rozhovor je nepřipravený, proto je velmi autentický a upřímný. Dle mého názoru v tom je jeho kouzlo. Také trochu přeskakujeme z jednotlivých témat na jiná 🙂 Zmiňujeme také několik osobních zkušeností z létání a příběhů, které vám přiblíží opravdový život letušky.

Připravte si tedy svou oblíbenou kávičku, čaj a nebo cokoliv, co máte rádi a užijte si tuhle půlhodinku povídání ze života dvou letušek. A za dva roky možná budete takto sedět vy s kamarádkou či kamarádem a mluvit o tom, co létání přineslo právě vám.

 

Pokud jste ještě nečetli můj e-book zdarma “Je práce letušky pro mě?”, určitě doporučuji stáhnout. Pomůže vám v rozhodování, zda je práce pro vás.

Anežka Hladíková
Pomáhám budoucím letuškám a stevardům získat práci jejich snů a jsem jim oporou při jejich začátcích na této nové vzrušující životní cestě. >>Více o Anežce najdete tady<<
Komentáře
 1. Dobrý den chtěla bych se stát letuškou a jít si za svým snem

  • Anežka Hladíková napsal:

   Milá Libuše,

   Je skvělé, že máte o tuto práci zájem.
   Hodně informací najdete na tomto webu a také v ebooku “Jak se stát letuškou, stevardem”, ke kterému je teď i konzultace se mnou zdarma 🙂

   Tak snad Vám to pomůže.
   Přeji hodně štěstí a držím palce. S pozdravem,
   Anežka Hladíková

 2. Sara napsal:

  Mam jeden dotaz. Nemohu nikde najit maximalni vek letusky…..muze clovek jit pracovat i ve 42 letech??
  Diky za odpoved

  • Anežka Hladíková napsal:

   Milá Saro,
   Většina leteckých společností uvádí spodní hranici 20-21 let a horní hranice není věkově omezená.
   Mnoho mých bývalých kolegů začínalo s prací po 35 letech. V aerolinkách středního východu (Emirates, Etihad, Qatar) dle mých informací preferují kandidáty mezi 21-33 lety, ale to nemusí být pravidlem.

 3. Andrea napsal:

  Dobrý den Anežko,
  Jak jste zvládala život v Dubaji? Mám na mysli, jestli jste měla čas i najít si nové přátele? Má neteř zrovna začala kurs pro emirates a myslím, že na ni trochu doléhá samota.

  • Anežka Hladíková napsal:

   To je dobrý dotaz, Andreo. V Dubaji jsem se cítila trochu osamoceně, najít kamarády nebylo lehké, mnoho lidí z posádky létalo když já jsem třeba byla v Dubaji a tak jsme se moc nesetkávali.
   Je to výzva, ale někteří stevardi si najdou kamarádi a novou rodinu v Dubaji jednoduše. Podle mě je to jak kdo. Pro někoho je to záležitost na pár let a pro jiného dlouhodobý nový život.
   Mě osobně nevyhovoval ten životní styl stálého cestování a nepravidelnosti, což přispívalo k mé nespokojenosti. Ale znám lidi, kteří jsou naprosto spokojení.
   Mějte se hezky, Anežka

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů